Cesta k sobě, cesta k miminku


Byla jednou jedna žena. Tato žena kráčela svým životem a učila se poznávat jeho krásy. Přestože se cítila spokojená, mívala mnohokrát pocit, že jí něco důležitého uniká. Stojí jakoby za záclonou a nedokáže prohlédnout, co se za ní odehrává. Občas jí to vyvedlo z rovnováhy, ale povětšinou nad tím mávla rukou.

Zapomněla nebo spíše odmítla naslouchat vlastní intuici, pro ženu tolik přirozenou. Intuici, která jí říkala: " Krásko, zastav se, zahleď se do svého nitra! To jak jednáš a jak cítíš je v rozporu s Tvojí podstatou! Změň to, vystup ze známých cest stereotypů a programů, sejdi do neznámých vod a osvoboď sebe a tím i druhé." Neposlechla, nerozumněla...

Jednoho dne tato žena dospěla do bodu, kdy měla pocit, že nastal čas být matkou. Měla po boku muže, kterého nepotkala náhodou a rozhodla se. Lépe řečeno rozhodli se oba, že do svého života přivítají novou bytost. Z počátku bylo vše plné očekávání, které se po nějaké době stále nenaplňovalo. Žena posmutněla, muž znejistěl. Lékaři dělali, co mohli, ale bez úspěchu.

A zde započala ženina cesta k sobě, ke svým stínům. Stínům daleké minulosti, které se skývaly za záclonou a dokonce ještě dál. Tenkrát se její duše v tom nepopsatelném zármutku poprvé znovu nadechla a její proces rozpomínání se a růstu byl obnoven. Od této chvíle k ní přicházely informace, které z počátku přehlížela nebo jim nerozumněla, možná i ze strachu. Jenže někde uvnitř jí něco říkalo, že není třeba vše hned chápat, důležité je vnímat sama sebe a nechat se vést. A tak jí "náhody" zavedly možná až na tyto stránky....

Možná jste podobný příběh slyšeli, možná dokonce prožili či prožíváte...

Cesta k miminku může být rychlá, avšak někdy i nečekaně klikatá a dlouhá. Příčiny můžou být opravdu rozmanité. Často nemůže medicína najít důvod, proč žena nemůže otěhotnět nebo se nedaří upravit hormonální nerovnováhu. Existují však druhy terapíí, které pomáhají vybalancovat jak naše fyzické tělo a optimalizovat jeho funkce, tak odstranit psychosomatické blokády nebo neurologické příčiny.

Jak jsem se již několikrát přesvědčila, správnou kombinací různých technik lze příčiny, které brání ženě otěhotnět, vyřešit. Vždy se jedná o naprosto individuální program. Výhodou  je, pokud spolupracuje i partner ženy, která v tomto období potřebuje jeho podporu.

Vždy klientům připomínám, že cesta k miminku vede přes práci na sobě, tzn. zpracování jejich traumat. Prenatálním vývojem počínaje, porodem a každodenními stereotypy neboli programy myšlení a chování konče. Stačí mít chuť zapracovat na sobě a opustit některé zvyklosti, které nás zpomalují, ubližují nám a udržují nás ve stagnaci. Je to mnohdy velmi jednoduché a výslekdy jsou pak neuvěřitelné, jen si to dovolit...

Práce se ženami je mou srdcovou záležitostí a není nic krásnějšího než pozorovat proces, kdy se z nich stávají zářící, sebevědomé matky.


" Ten, kdo pozná druhé, je chytrý, avšak ten, kdo pozná sám sebe, je moudrý. "

Terapie


Další

Designed by In Obscuro