Archetypální homeopatická terapie


Proč homeopatie?

kranioHomeopatický preparát dokáže velmi účinně pracovat s celou škálou symptomů a nemocí. Pozitivně ovlivňuje jak náš fyzický, tak psychický stav.

Homeopatický lék se připravuje ředěním koncentrované substance (např. 1 : 10o, CH1) a následným protřepáváním, čímž lék získá nové vlastnosti a může působit jiným způsobem než  klasická léčiva.

Jedná se tzv. informační terapii. Její princip působení popisuje a vysvětluje světově uznávaný kvantový fyzik Dr. Amith Goswami.

Působení a účinnost homeopatik na lidský organismus je zkoumána neunikla dalšímu vědeckému zkoumání. Názorným příkladem je článek švýcarského homeopatického institutu, který ve spolupráci s Univerzitou v Bernu a dětskou neurologií prokázal výrazné zlepšení psychického stavu dětí trpících hyperkinetickou poruchou chování (AD/HD), homeopatickou léčbou. Při testování bylo použito několik metod a skupin dětí, tak, aby výsledky byly nezpochybnitelné a prokazatené.

Abstrakt článku si můžete přečíst zde. Pokud máte zájem o celý článek, napište mail, ráda Vám ho zašlu celý.

Má osobní zkušenost a také pozitivní ohlasy z mého okolí mě přesvědčily, že právě homeopatie je velice šetrný přírodní přístup, který nezatěžuje organismus a je vhodná pro těhotné, kojící maminky, děti a seniory. Může být vhodným doplňkem léčby s klasickými léčivy.


Co to znamená archetypální homeopatie?

Zkušenostmi několika homeopatických generací vznikla statistika procentuálního využití jednotlivých homeopatických léků v rámci české populace od nejpoužívanějších po málo užívané. Díky archetypálnímu přístupu lze cílit výběr homeopatik na základě těchto populačích pozorování. Spojují se tak výhody vysoké individualizace se širokým záběrem,  pokrývajícím rysy typické pro českou populaci. Tím je možné dosáhnout vysoké efektivity současně s bezpečností použití a volbou léku.

Rozhodující je tzv. konstituce klienta, tzn. jakým způsoben je formovaná jeho fyziká a duševní stránka. Jinými slovy, co je pro daného člověka typické, např. tělesná konstituce, preference určitých potravin, periodicita vzniku nebo zhoršení potíží v závislosti na fázi Měsíce, psychické dispozice atd.. Existuje několik homeopatik, které dokáží léčit určitý problém, avšak s největší pravděpodobností bude účinné u konkrétního případu homeopatikum, které  bude odpovídat konstituci klienta. Z tohoto důvodu  je důležité podrobné homeopatické vyšetření, aby homeopat získal ucelený pohled na obraz  potíží klienta.


Jaká homeopatika zvolit na konkrétní problém?

Váš konkrétní případ můžeme rozebrat v průběhu jedné z nabízených terapií nebo v rámci individuálního sezení.

Charakteristiky a nejčastější užití některých homeopatik budu postupně uveřejňovat v sekci Články.


Upozornění!

Homeopatika v žádné případě nenahrazují lékařskou péči, proto se v případě potíží obraťte na svého ošetřujícího lékaře. Při užívání homeopatik se nedoporučuje vysazovat léčiva, které pravidelně užíváte. Po normalizaci potíží můžete po konzultaci s lékařem upravit dávkování.

" Ten, kdo pozná druhé, je chytrý, avšak ten, kdo pozná sám sebe, je moudrý. "

Terapie


Další

Designed by In Obscuro